WŁAŚCICIEL O…

HISTORII SWOJEJ FIRMY

1 lutego 1991 roku powstało Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Agrokompleks. Początkowo firma mieściła się w jednym pomieszczeniu o powierzchni 25 m², miała niewielki zasięg i zaopatrywała rolników w środki ochrony roślin. Rok później podpisałem umowę z Zakładami Azotowymi w Puławach. Sprzedaż nawozów, zwiększająca się do poziomu kilku tysięcy ton rocznie, spowodowała konieczność budowy bazy magazynowej. Zbudowałem wiatę oraz zaadaptowałem na magazyny istniejące w gospodarstwie budynki. Zawarcie następnych umów z producentami umożliwiło zwiększenie obrotów i zatrudnienie kilku stałych pracowników. Uruchomiłem atestację i remonty opryskiwaczy polowych. Zostały również zakończone inwestycje związane z przerobem materiału siewnego, co pozwoliło wprowadzić do sprzedaży wysokiej jakości kwalifikowany materiał siewny pochodzący z rodzinnego gospodarstwa rolnego. Współpracując z instytutami naukowymi, uczelniami i szkołami rolniczymi wprowadzałem nowe technologie, będąc prekursorem ich stosowania w regionie. Między innymi wdrożyłem stosowanie i sprzedaż płynnego nawozu azotowego (RSM).

stary-plac-5 stary-plac-4stare-biurostary-plac-7stary-plac-6

 

stary-plac

 

W 1997 roku podpisałem umowę z Moto-Zetor Polska na dystrybucję ciągników Zetor. W tym samym roku rozpocząłem także współpracę z koncernem Same Deutz-Fahr w zakresie sprzedaży ciągników marki Deutz- Fahr i Lamborghini. W związku z tym zmieniła się struktura sprzedaży, zwiększając udział w obrotach firmy ciągników i maszyn rolniczych. Ten trend spowodował rozbudowę serwisu i magazynu części zamiennych

stary-plac-2stary-warsztat unico

 
stary-plac-3
 

Zwiększający się prestiż firmy i zbliżający się moment wejścia Polski do Unii Europejskiej narzuciły podjęcie decyzji o budowie nowej siedziby. Prace budowlane rozpoczęto wiosną 2003 roku i już w lutym następnego roku przenieśliśmy się do nowego obiektu. Warunki obsługi oraz ekspozycja sprzętu są teraz odpowiednie.

budowa budowa-3  budowa-4budowa-2

nowy-budynek-3 nowy-budynek-2nowa-firma-2 nowy-budynek-4

nowa-firma

z-lotu-ptakafirma-z-lotu-ptaka

zaladunek-pronar zatory-na-aucie zetory-przed-nowa-firma

Ostatnia dekada zaowocowała procesem przejścia z wielokierunkowej firmy branży rolniczej do przedsiębiorstwa wyspecjalizowanego w technice rolnej.
Dwa lata temu uruchomiłem sklep rolniczo-techniczny oferując klientom pełny asortyment artykułów technicznego zaopatrzenia rolnictwa firmy Kramp.
Rok 2016 jest dla mnie wyjątkowy, gdyż mija 25 lat od założenia firmy Agrokompleks. Przez ten czas wiele się zmieniło na rynku rolniczym. Nowe trendy sprawiają, że również firma się zmienia, dbając o dostosowanie się do potrzeb klientów.

Zygmunt Bieniek