KARTKA Z (NASZEGO) KALENDARZA

STYCZEŃ - DEUTZ F1L612

W kalendarzu, o którym pisaliśmy jakiś czas temu, swoje miejsce znalazły wszystkie ciągniki z kolekcji Jazdy Historycznej. Dzisiaj prezentujemy naszego modela ze stycznia: Deutza F1L612 (rok produkcji: 1953).
Cechy charakterystyczne tego ciągnika to lekka konstrukcja, chłodzony powietrzem silnik, długi tunel łączący sprzęgło z tylnym mostem, a potem dopiero skrzynia biegów, w dodatku z rewersem. Wprawdzie mechanicznym, ale w 1953 roku i to w tak małym ciągniku! Już wtedy stosowano oś przednią resorowaną; jest to resor centralny ustawiony w osi symetrii ciągnika, podparty na dwóch przegubach kulistych, do niego poprzecznie jest przykręcona oś przednia. Hamulce bębnowe znajdują się w piastach tylnych kół. Siedzenie kierowcy można przestawić na drugą stronę koła kierownicy i w ten sposób poruszać się sprawnie również do tyłu.

Jeśli zainteresował Was ten model i chcielibyście dowiedzieć się więcej na jego temat, zapraszamy do zapoznania się z danymi technicznymi oraz do obejrzenia zdjęć z procesu renowacji na stronie: http://jazda-historyczna.pl/?module=entry&id=3 Tam też dowiecie się, jak wyglądała historia zakupu tego ciągnika.