RELACJA

OCHABSKIE PAPAJE 2018

W sobotę 25 sierpnia do Tradycyjnej Zagrody Rolnej Skansen Ochaby zjechali pasjonaci pojazdów własnej konstrukcji z różnych zakątków całego województwa, a nawet z zagranicy, aby wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu, jakim są Ochabskie Papaje. Mimo kiepskich warunków pogodowych kibice również dopisali, tworząc wokół imprezy niesamowitą atmosferę, jaką spotyka się wyłącznie na wydarzeniach ściągających gorących entuzjastów.
Wydarzenie uświetnili również właściciele zabytkowych ciągników rolniczych ustawiając na placu ochabskiego skansenu wiele ciekawych maszyn wzbudzających spore zainteresowanie odwiedzających.
Po rejestracji załóg i paradzie honorowej zawodnicy przystąpili do pierwszego przejazdu tradycyjnego wyścigu z przeszkodami. Widowiskowo wyglądały przejazdy przez rów wodny oraz jedno z trudniejszych miejsc - muldy. Nie obyło się bez drobnych usterek, które zawodnicy mogli naprawić w kompleksowo wyposażonym punkcie serwisowym, który udostępniła nasza firma.
W przerwie odbyło się przeciąganie liny traktor-człowiek, w którym brali udział zawodnicy i kibice. Chętnych do stanięcia w konkurencji było wielu. W tym roku silniejsi od maszyn okazali się ludzie, wygrywając większość podejść z maszynami.
Po drugim przejeździe konkursowym namiot, w którym można było sprawdzać wyniki, zaroił się od zawodników i kibiców.
Późnym popołudniem, w promieniach słońca, które zdecydowało się jednak pokazać tego dnia, zostały wręczone medale, nagrody i puchary.
W tym roku, poza udostępnieniem punktu serwisowego dla uczestników wyścigu, postanowiliśmy również wybrać i uhonorować zawodnika, który przyjechał pojazdem najwierniejszym konstrukcją do dawnych papajów z lat 60-tych i 70-tych. Z przyjemnością wręczyliśmy puchar i nagrodę zawodnikowi z numerem 20, panu Sławomirowi Cwajnie. Gratulujemy jeszcze raz!
Podziwiamy wszystkich zawodników za doskonałe przygotowanie do wyścigu, ducha walki i świetne wyniki. Dobra robota, gratulacje! Do zobaczenia za rok!