Po części z racji profilu prowadzonej działalności, po części zaś z hobby właściciela firmy wynika jedna z naszych specjalizacji: renowacja zabytkowych ciągników.

Zespół doświadczonych mechaników i odpowiednie zaplecze warsztatowe pozwalają  nam na kompleksową realizację projektów. Obszerna wiedza płynąca z przeprowadzonych do tej pory napraw, dociekliwość w poszukiwaniu informacji źródłowych, cierpliwość w prowadzeniu prac i dbałość o detale gwarantują niepowtarzalny efekt.

Zapewniamy kompleksową renowację:
- dokonujemy oględzin i weryfikacji całego ciągnika, jak i poszczególnych podzespołów, aby określić zakres prac
- w oparciu o dostępną dokumentację wiernie odtwarzamy oryginalny wygląd z czasów, gdy ciągnik opuszczał fabrykę
- przywracamy sprawność techniczną doprowadzając ciągnik do stanu satysfakcjonującego nas i klienta
- wyszukujemy i sprowadzamy oryginalne części
- remontujemy wszystkie podzespoły
- tworzymy dokumentację zdjęciową z postępu prac

Zwykle prace rozpoczynamy od demontażu ciągnika na części pierwsze i oczyszczenia go z powłok lakierniczych. Kolejno naprawiamy wszystkie podzespoły wymieniając lub uzupełniając części, które tego wymagają. Poszczególne etapy przeprowadzamy starannie, dbając o jakość efektu końcowego.

O ciągnikach, którym przywróciliśmy stan z lat ich świetności można przeczytać tutaj: http://jazda-historyczna.pl/?module=group&id=2
Zachęcamy również do przejrzenia informacji na temat Zetora 25K, którego renowację przeprowadziliśmy na zlecenie firmy Zetor Polska: http://agrokompleks.pl/2016/10/z-archiwum-rolnika/