MASZYNA (ZAWSZE) NA CZASIE

WÓZ PASZOWY KONGSKILDE VM 10

Wóz paszowy Kongskilde VM10 może obsłużyć od 55 do 70 krów dziennie. Tnie wszystkie rodzaje balotów – okrągłe albo kwadratowe ze słomy, siana miesza również kiszonkę. Posiekana trawa jest szybko i efektywnie miksowana z innymi rodzajami karmy.

Dlaczego warto wybrać kompaktowy wóz paszowy firmy z Kongskilde?
1. Duża elastyczność - również po zakupie, czyli modułowy system rozbudowy.
Wóz paszowy Kongskilde został zbudowany w systemie modułowym, co daje możliwość wyboru dokładnie takiego rozwiązania, jakie odpowiada aktualnym potrzebom. Gdy po zakupie wozu paszowego wóz wybudują Państwo nową oborę albo powiększą stado, to można wtedy odpowiednio dostosować także wóz paszowy.

2. Najbardziej wytrzymałe wozy paszowe na rynku (najwytrzymalsza na ścieranie stal 650 S drobnoziarnista).
Korzyści ze stosowania stali drobnoziarnistej S500/650:
- Wyraźnie mniejsze zużycie powierzchni ścian zbiornika i ślimaków.
- Niższa masa własna umożliwiająca osiąganie większej masy netto.
- Łatwość uciągu (mniejszy ciągnik w sytuacji, gdy z zewnętrznego silosu przejazdowego trzeba przywieźć mniej kiszonki).
- Mniejsze zużycie opon i dróg transportowych.

3. Unikalny świder mieszający z mieszaniem impulsowym - masa objętościowa krąży z dołu do góry zbiornika
- Szybkie mieszanie i zadawanie paszy ze względu na dużą szybkość ślimaków.
- Mieszanie chroniące paszę ze względu na dużą ilość zwojów ślimaków.
- Efektywne frezowanie gdyż można zamontować ślimak z wieloma nożami.
- Dobra higiena paszy, gdyż duża prędkość ślimaków umożliwia całkowite ich opróżnienie. Nie ma też żadnych krawędzi, sworzni, narożników, gdzie pasza mogłaby się gromadzić.
- Niskie zapotrzebowanie mocy ze względu na stożkową konstrukcję zbiornika. Konstrukcja ślimaka dba o to, aby tylko jedno jego skrzydło przesuwało paszę po podłodze zbiornika.
- Szybkie i równe zadawanie paszy ze względu na dużą prędkość ślimaków.
Mieszanie impulsowe zapobiega tworzeniu się w zbiorniku mostków z paszy. Kantowe skrzydła ślimaka wytwarzają podczas mieszania pionowe ruchy impulsowe. Oznacza to, że ślimak ma stały kontakt z mieszaną paszą, co jest warunkiem niezbędnym do optymalnego przebiegu procesu mieszania.
Mocne łożyskowanie ślimaków składa się z 2 dużych stożkowych łożysk rolkowych. Jest ono stale smarowane u dołu, w kąpieli olejowej. Górne łożysko jest także zawsze doskonale smarowane - nawet przy niskim stanie oleju.

4. Unikalny bezprzewodowy system ważenia oraz system menadżera zarządzania stadem
Wszystkie VM Feeder wyposażone są w bezprzewodowy system ważenia Feed Manager.
Wyświetlacz wagi systemu Feed Manager nie jest zamocowany na wozie paszowym, lecz może być umieszczony tam, gdzie rolnikowi jest najwygodniej. Terminal główny i wyświetlacz wagi umieszcza się zwykle na ładowaczu, gdyż wtedy informacje o masie ładowanych składników uzyskuje się już podczas załadunku.

Oszczędność czasu
Wóz paszowy można załadować ze wszystkich stron. Dzięki tej zalecie można ustawić go między dwoma magazynami paszy i ładować z obu stron, co znacznie oszczędza czas.

Podczas pobierania paszy z silosu, informacja o jej masie jest natychmiastowa. Dzięki temu od razu wiadomo, ile należy jeszcze dołożyć, czego w wozie paszowym brakuje i uzupełnić zestaw pasz o niezbędne ich ilości.

Optymalny komfort
Żadnego wsiadania i wysiadania z ciągnika, aby obrócić wyświetlacz wagi.
Wszystkie funkcje obsługiwane są bezpośrednio z terminala.
Minimalne straty paszy
Mniejsze straty paszy na skutek minimalizacji transportu ładowaczem z magazynu do wozu paszowego.

Feed Manager pomaga przy karmieniu
Feed Manager pomaga w orientacji podczas zadawania paszy. Oprócz obserwacji pozostałej w wozie masy paszy mamy tu też możliwość rozdziału dawki paszy na części.
Dzielone dawki paszy: Całą dawkę paszy można podzielić na porcje skarmiane np. po 500 kg.
Podział procentowy: Podział dawki paszy, np na 25% sprawia, że jej mieszanie odbywa się w czterech równych porcjach.
Podział grupowy: Dawkę paszy można podzielić na 5 porcji o różnej wielkości.
Zadawanie poszczególnych porcji pokazywane jest na wyświetlaczu a ich rozdział sygnalizowany jest akustycznie.

Feed Manager składa się z wielu bezprzewodowych terminali
Feed Manager składa się z terminala głównego i terminala ręcznego, bezprzewodowo otrzymującego z Feeder'a informacje dotyczące masy załadunku. Terminale te komunikują się ze sobą.

5. Koncepcja części wymiennych

Koncepcja Mix+ polega na bezproblemowej wymianie końców ślimaka, która zapewnia długą pracę podzespołów, nie narażając na wysokie koszty wymiany całego ślimaka.
W rezultacie uzyskujemy lepszą jakość mieszania oraz mniejsze koszty eksploatacji.

Koncepcja Mix+ składa się z wymiennych płyt, które razem z nożami są montowane na wirniki ślimaka. Płyty są wykonane z 5 mm nierdzewnej, wytrzymałej stali, według standardów AISI 304 (stal kwasoodporna).

Utrzymując w dobrej kondycji części wymienne ślimaków można zapewnić doskonałą jakość pasz. Testy wykonane przez Kongskilde jasno wskazują, że lepsza jakość pasz przekłada się na lepszą jakość mleka co w efekcie pozwala zredukować koszty produkcji.

Dzięki koncepcji Mix+ można utrzymać ślimaki w bardzo dobrej kondycji, które posłużą dłużej oraz utrzymują tę samą wysoką jakość. Ponadto system Mix+ pozwala zredukować zużycie paliwa oraz czas mieszania. Rolnicy mogą samodzielnie dokonać wymiany części ślimaka oraz noży co dodatkowo pozwala zmniejszyć koszty serwisu maszyny.

Dodatkową zaletą jest większa prędkość oraz możliwość zwiększenia promienia mieszania. 

Mix+ jest dostępny dla nowych produktów JF dla wozów paszowych, a także dla starszych maszyn, które można wyposażyć w nowe części.

DANE TECHNICZNE

pojemność: 10 m3

rozładunek: zsyp

wysokość z kołami standardowymi (m)*: 2,56 m

moc ciągnika 50 kW /68 KM

* Wszystkie wysokości z kołami 30x11.5-14.5 (standard). Dopuszcza się różnice o +/- 3cm, ze względu na ciśnienie w oponach.