MASZYNA MIESIĄCA

ROZSIEWACZ LELY CENTERLINER SE 2000 C Z KOMPUTEREM

 

CHARAKTERYSTYKA MASZYNY

Rozsiewacze z serii Centerliner SE oferują swoim użytkownikom niezwykłą precyzję rozsiewania przy jednoczesnym niskim koszcie. System rozrzutu jest uniwersalny i dostosowany do różnych warunków pogodowych, materiałów i warunków polowych. Dwa talerze obracają się w przeciwnym kierunku, rozsiewając nawozy od zewnątrz do środka i zapewniając doskonałe pokrycie niezależnie od wybranej szerokości roboczej. W zależności od prędkości roboczej wałka i rodzaju oraz jakości użytego nawozu szerokość robocza może wynosić od 10 do 18 metrów. Problem pasów nie występuje dzięki pracy na poczwórną zakładkę.

 

ZALETY

Wymuszona stała dawka
Obrotowe dno zbiornika i siła odśrodkowa połączona z zasysającymi łopatkami zapewniają ciągłą dostawę materiału do rozsiewania w jednakowej dawce, niezależnie od stopnia zapełnienia zbiornika.

Łopatki ze stali nierdzewnej
Cztery łopatki ze stali nierdzewnej umieszczone na każdym talerzu dzięki zazębiającemu się krojowi sprawiają, że powierzchnia pola jest równomiernie pokryta (16 oddzielnych dawek, 8 w jedną stronę i 8 w powrotną). Łopatki na lewym talerzu umieszczone są pod kątem 45 stopni w stosunku do łopatek na prawym talerzu, dzięki czemu nawóz wydobywający się z lewego talerza nie koliduje z tym z prawego.

Wytrzymałe sito
W modelu Centerliner wytrzymałe sito montowane jest jako standard. Doskonale zapobiega przedostawaniu się niepożądanych obiektów do zbiornika, zmniejszając prawdopodobieństwo jego zatkania.

Komputer Centronic II
Komputer Centronic II dopasowuje dawkę do każdej zmiany prędkości ciągnika. Dawka na hektar pozostaje stała, niezależnie od prędkości ciągnika w danym momencie. Można ją modyfikować w każdym momencie z wnętrza ciągnika. Na wyświetlaczu widoczne są m.in. prędkość, zadana dawka kg/ha, pozycja pokrywy, wartość obr/min talerzy, przebyty dystans i areał.

Teleskopowy wałek WOM
Teleskopowy wałek WOM ze sprzęgłem poślizgowym może zostać wydłużony o 30 cm przed połączeniem z ciągnikiem, co pozwala na swobodny dostęp i umożliwia inne połączenia.

PARAMETRY TECHNICZNE

szerokość robocza 
pojemność zbiornika
waga
wymiary

 

10-18 m
1025 l
290 kg
1370 x 1900 x 1050 mm

 

Informacji dotyczących ceny i dostępności rozsiewacza chętnie udzielą nasi sprzedawcy i przedstawiciele handlowi (dane kontaktowe w zakładce Nasi specjaliści).